20 نکته قبل از خرید بهترین تشک طبی

راهنمای خرید تشک طبی

 راهنمای جامع خرید و فروش تشک طبی خوشخواب سفری مسافرتی لبه دار فنری رویا رویال را از چیداری بیاموزید

20 نکته که قبل از خرید تشک جدید باید بدانید چیست؟

ما همواره قبل از خرید تشک سوالاتی در ذهن مان ایجاد میشود:

 • کدام نوع تشک بهتر است؟
 • کدام مارک تشک بهتر است؟
 • کدام تشک طبی بهتر است؟
 • فرق تشک طبی با فنری چیست؟
 • فرق تشک متصل با منفصل چیست؟فرق تشک هارد با سافت چیست؟

تشک از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا میکند که مردم بیشتر از هر کالای دیگری در خانه خود زمان بیشتری را روی تخت و تشک خود می گذرانند همچنین خواب خوب شبانه اثری طراوت بخش و انرژی بخش دارد به همین دلیل انتخاب تشک مسئله ای بسیار مهم است.

اول از همه باید بدانید از بین انواع تشک مانند تشک طبی، تشک سفری(مسافرتی) ، تشک لبه دار و تشک فنری کدامیک برای شما مناسب تر است اگر مطمئن نیستید که در یک تشک به دنبال چه چیزی بگردید چندین نکته مهم وجود دارد که چیداری در اختیارتان قرار میدهد تا بهترین تصمیم را برای خرید تشک بگیرید :

 1-روی راحتی تمرکز کنید.

مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید میزان راحت بودن تان بر روی یک تشک میباشد. حتی اگر گران ترین تشک را بخرید، اگر روی آن راحت نباشید، تجربه خوابی راحت نخواهید داشت. آنچه در تشک باید به آن توجه کرد به چندین عامل دیگر مانند اندازه، سفتی و نوع مواد استفاده شده در تشک خلاصه می شود.

2-به دنبال تشکی نباشید که برای همه بهترین باشد.

هنگام خرید تشک جدید، به یاد داشته باشید که به دنبال تشکی باشید که برای شما بهترین است، نه تشکی که کارشناسان آن را بهترین های موجود در بازار می دانند.

3- اندازه مناسب را برای نیاز خود پیدا کنید.

اگر با یک تخت باریک احساس محدودیت می کنید، به یک تخت دو نفره جادارتر نیاز دارید. سایز ملکه ممکن است برای هر فرد کمی بزرگ باشد، اما اگر فضای اضافی را دوست دارید عالی است. تشک های کینگ سایز برای زوجین و اتاق خواب های اصلی ساخته شده اند و فضای زیادی را برای زوج ها فراهم می کنند. به خاطر داشته باشید که جابجایی یک تشک به این بزرگی اگر به روش صحیح انجام نشود، می تواند چالش هایی را ایجاد کند.

4-برچسب های ضمانت کننده استحکام دقیق نیستند.

این احتمال وجود دارد که میزان استحکام و دوام استاندارد یک برند به لحاظ درجه کیفیت نسبت به برندی دیگر درجه متوسط داشته باشد پس باید مراقب باشید که تنوع ها و نمونه های مختلف در بازار را بررسی و مقایسه کنید. شما نمی توانید به طور کامل به این برچسب ها اعتماد کنید.

5-تشک را تست کنید

اکثر فروشگاه های تشک و تخت به شما اجازه می دهند روی تشک دراز بکشید تا بتوانید آن را تست کنید. پس حتما این کار را انجام بدهید تا میزان راحتی را بسنجید.

6-هنگام خرید آنلاین تشک ، نظرات مصرف کننده را بخوانید.

این به شما ایده عملی تری از تشک های رایج موجود در حال حاضر می دهد و به شما این امکان را می دهد که هنگام خرید یک تشک جدید، دامنه وسیع انتخاب ها را محدود کنید.

7-هرچه سفت تر نشانه بهتر بودن نیست

شما به استحکام کافی نیاز دارید تا به درستی از ستون فقرات و سایر قسمت های بدن خود حمایت کنید. اما سفتی بیش از حد می تواند باعث ایجاد فشار ناخوشایند شود و مانع از حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات شما در هنگام خواب شود.

8-هرچه نرم تر نشانه بهتر بودن نیست

نرمی بیش از حد زیر ناحیه میانی ستون فقرات ایجاد می شود که می تواند باعث وضعیت نامناسب و منجر به کمردرد شود

9-تخت بادی قابل تنظیم گزینه ای امن اما گران است

از آنجایی که می توانید سفتی و نرمی را با کنترل از راه دور تنظیم کنید، حتی بدون آزمایش اولیه تشک، ایمن تر هستید

10-تخت های چند حالتی جایگزین های خوبی هستند

اگر تخت‌های قابل تنظیم را خیلی گران می‌دانید، می‌توانید تشک‌هایی با نواحی مختلف پشتیبانی کنید. به دنبال تشکی باشید که در ناحیه باسن و شانه‌ها نرم‌تر، اما در ناحیه میانی ستون فقرات سفت‌تر باشد

11-در مورد بودجه تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید

قیمت تشک ها بسیار متفاوت است، بنابراین باید قیمتی را تعیین کنید که مایل به پرداخت آن هستید و از آن مقدار تجاوز نکنید

12-عجله نکن

وقت بگذارید بنابراین تصمیم درستی خواهید گرفت. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک تشک بد را به خانه بیاورید و سپس تمام مشکلات مربوط به بازگرداندن آن را انجام دهید

13-همه گزینه ها را در نظر بگیرید

می‌توانید زمانی را که در اختیار دارید، به تحقیق در مورد تشک‌های فنر داخلی، تشک های طبی، تشک های لبه دار، مموری فوم، لاتکس و غیره صرف کنید تا بفهمید کدام نوع تشک برای شما مناسب‌تر است

14-تشک های فلزی رایج هستند، اما لزوما بهترین نیستند

تشک های فنری قدیمی مستعد افتادگی و آلرژن‌ها هستند، پر سر و صدا هستند و خاصیت فنری دارند که برخی افراد آن را ناراحت کننده می‌دانند

15-مموری فوم بسیار کامل است

با وجود همه تبلیغات، مموری فوم انتخاب نهایی نیست. امکان دارد با دراز کشیدن روی آن احساس گرما کنید، بوی نامطبوع شیمیایی را دفع می کند و مستعد فرورفتگی در بدن است

16-فوم لاتکس طبیعی بهتر است

اگر تصمیم به انتخاب این فوم کلاسیک دارید، مراقب لاتکس طبیعی باشید

17-تشک های آبی برای همه مناسب نیست

تشک های آبی می‌توانند از شکل بدن پیروی کنند و احساس خنکی کنند، اما برخی از افراد نیز روی آن‌ها احساس دریازدگی و سرگیجه می‌کنند و همیشه به اندازه کافی از کمر حمایت نمی‌کنند

18-تشک های هیبریدی محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

اگر می خواهید از مزایای انواع مختلف تشک بهره مند شوید، هیبریدهایی مانند ترکیب لاتکس و مموری فوم یا فنر داخلی با لایه رویی مموری فوم تهیه کنید.

19-برندهای ارزشمند را تهیه کنید.

دلایلی وجود دارد که چرا برخی از برندها بیشتر از سایرین شناخته شده هستند. به دنبال مارک های قابل اعتمادی باشید که محصولات با کیفیت خوب و پشتیبانی خوبی از مشتری دارند.

20-به دنبال یک تشک با گارانتی مناسب باشید.

با افزایش فهرست مواردی که در تشک باید به دنبال آن باشید، نمی توانید گارانتی را نادیده بگیرید. هر چه گارانتی طولانی تر باشد، بهتر است.

اگر هنگام خرید بدانید دنبال چه تشک و با چه مزایایی هستید، در زمان تصمیم گیری،  20 نکته بالا شما را در مسیر درست هدایت می کنند. به یاد داشته باشید که بیش از هر وسیله دیگری در خانه زمان بیشتری را روی تخت و تشک خود می گذرانید. صرف مقدار کمی از زمان برای تحقیق در مورد انتخاب یک تشک مرغوب می تواند به راحتی و رفاه شما در آینده کمک زیادی را به همراه داشته باشد.

20 نکته قبل از خرید بهترین تشک طبی

برای انتخاب تشک چه چیزهایی باید بدانیم ؟

 • در یک تشک به دنبال چه چیزی هستید؟ اگر می‌خواهید بدانید برای خرید تشک به دنبال چه چیزی باشید، باید روی قیمت، اندازه، استحکام و ساختار تشک تمرکز کنید.
 • بهترین تصمیم برای انتخاب یک تشک مقرون به صرفه چیست؟ هنگام خرید یک تشک جدید، مقرون به صرفه بودن مهم است، اما به یاد داشته باشید که شرایط و نیازهای هر فرد متفاوت است.

موارد زیربه شما میگوید که علاوه بر مقرون به صرفه بودن چه عامل دیگری برای یک انتخاب درست مهم هستند:

 1. قیمت مناسب
 2. راحتی هنگام خواب
 3. استحکام لبه
 4. طول عمر و دوام
 5. خنکی/دما
 6. انزوا حرکت / پایداری
 7. مواد طبیعی/ایمن
 8. مقدار استحکام
 9. نداشتن بوی نامطبوع
 10. آزمایش خواب در خانه/گارانتی مرجوعی
 11. شهرت برند
 12. حمل و نقل/تحویل
 • چگونه بفهمم که به تشک جدید نیاز دارم؟ اگر به دلیل طولانی شدن زمان استفاده، بو یا هر عامل دیگری مشکوک هستید که وقت آن رسیده است که تشک جدیدی تهیه کنید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. و اگر تصمیم گرفتید که زمان آن فرا رسیده است، دستورالعمل های چیداری را در مورد اینکه چه زمان هایی از سال بهترین زمان برای خرید یک تشک جدید است، بررسی کنید.

بهترین زمان برای خرید تشک چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خرید تشک زمانی است که تشک شما دیگر خواب با کیفیت را ارائه نمی دهد.

5 نشانه برای تشخیص نیاز به تشک جدید :

تحقیقات نشان داده که تشک ها به مرور زمان به آرامی فرسوده می شوند، بنابراین تشخیص اینکه تشک شما خراب شده است همیشه آسان نیست. با این حال، اگر دقت کنید، متوجه علائمی خواهید شد که به تشک جدید نیاز دارید.

سن تشک: عمر مفید تشک ها به طور متوسط ​​حدود هفت سال است. اگر تشک شما بیشتر از این زمان سن دارد، وقت آن است که خرید جدید را شروع کنید.

آسیب قابل مشاهده: لکه ها، پارگی ها، توده ها یا فرورفتگی ها نشانه های مطمئنی هستند که تشک شما به روزهای آخر خود  نزدیک شده است. ممکن است بتوانید با افزودن محافظ تشک مقداری زمان بخرید، اما بهتر است تشک را در اسرع وقت تعویض کنید

بیشتر بدانید: تشک و انواع مختلف آن و تاثیر در کیفیت خواب

خواب راحت روی تشک دیگر: آیا اخیراً در هتل یا خانه دوستی اقامت کرده اید و متوجه شده اید که راحت تر از تشک خانه می خوابید؟ احتمالا تشک شما مقصر است

درد و کوفتگی بدن: بیدار شدن با کمردرد یا گردن درد اغلب نشانه ای از نامناسب بودن تشک شما است. این زمانی است که باید تشک تان را تعویض کنید.

خستگی: تشک بی کیفیت یا خراب می تواند خواب باکیفیت را دشوار کند. اگر ساعت‌های کافی می‌خوابید اما خسته از خواب بیدار می‌شوید، ممکن است زمان خرید تشک فرا رسیده باشد.

در نتیجه بهترین زمان برای خرید تشک چه زمانی است؟ خرید زودهنگام هیچ اشکالی ندارد، حتی اگر علائم بالا هنوز ظاهر نشده باشند. به همین ترتیب، اگرچه این نشانه‌ها نشانه‌هایی هستند که زمان آن رسیده است که به تشک جدید فکر کنید، اما می‌توانید بسته به سطح راحتی خود چند هفته یا چند ماه صبر کنید.

همچنین اگر به زودی نقل مکان میکنید یا به امید یافتن یک خرید تخفیف دار و خوب هستید، اینها دلایلی هستند که بهترین زمان برای خرید تشک ممکن است صرفاً بر اساس زمان فرسوده شدن تشک شما نباشد.

چه زمانی تشک ها در شرایط بهتری فروش می رسند؟ بهترین زمان از سال برای خرید تشک از مدت ها قبل تصور می شود که در ایام مناسبتی که فروشگاه ها به هر بهانه ای تخفیف دار میشوند می باشد. بهار همچنین زمان بسیار خوبی برای خرید است، زیرا مدل‌های تشک جدید معمولاً قبل از سال جدید به نمایشگاه‌ها می‌رسند و به راحتی می‌توانید مدل‌های سال قبل را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که بهترین زمان برای خرید تشک نیز تا حدودی به نوع تشک مورد نظر و بودجه شما بستگی دارد.

قیمت تشک می تواند از 800 هزار تومان تا بیش از 5 میلیون تومان باشد. یک تشک دوقلو با فنر داخلی بسیار کمتر از تشک هیبریدی یا لاتکس هزینه دارد. اگر می‌خواهید تشک خود را ارتقا دهید، می‌توانید قبل از خرید جدید، در هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

تشک ها هم به صورت آنلاین و هم در فروشگاه ها فروخته می شوند. اما حذف واسطه و هزینه های گزاف فروشگاه داری به فروشگاه‌های آنلاین این امکان را می‌دهد که تشک‌ها را با کسری از قیمتی که در فروشگاه‌های حضوری می‌پردازید بفروشند. همچنین، بسیاری از برندهای تشک، آزمایش های طولانی مدت در خانه را برای مشتریان آنلاین خود ارائه می دهند. این به شما امکان می دهد تا مدتی روی تشک بخوابید و اگر تصمیم گرفتید که برای شما مناسب نیست، آن را برگردانید

20 نکته قبل از خرید بهترین تشک طبی

سوالات متداول درباره ی تشک

در انتها میخواهیم پاسخ چند سوال متدوال که در ذهن مشتری ایجاد میشود را برایتان بنویسیم :

دوام تشک ها چقدر است؟

طول عمر دقیق تشک بسته به نوع و میزان استفاده از آن متفاوت است، اما به طور کلی میانگین عمر مفید تشک هفت سال است.

  بهترین ماه برای خرید تشک چیست؟

بهترین ماه برای خرید تشک وجود ندارد. تقریباً در هر تعطیلات مهم، فروش تشک همراه با تخفیف است. خرید آنلاین همچنین می تواند باعث صرفه جویی در هزینه نسبت به خرید از فروشگاه های حضوری شود. با کمی تحقیق می توانید در طول سال قیمت مناسبی برای تشک پیدا کنید.

آیا هنگام خرید تشک جدید به تخت جدید نیاز دارم؟

نه همیشه. تخت ها ممکن است فرسوده شوند، اما اگر این اتفاق بیفتد به طور کلی آسیب قابل مشاهده خواهید دید. اگر تخت شما محکم و خوش فرم به نظر می رسد، تعویض تشک شما به طور کلی تنها چیزی است که لازم است.

چیداری
ارسال دیدگاه