10 نکته برای خواب کودکان

نکات خواب کودکان

خواب کودکان اغلب برای والدین نگران کننده است، به خصوص زمانی که صحبت از به خواب رفتن به موقع آنها باشد. وقتی بچه های کوچک در به خواب رفتن مشکل دارند، زمان خواب می تواند به منطقه جنگ تبدیل شود. با این حال، راه هایی برای مشکل وجود دارد . با ایجاد یک خواب سالم، فراهم کردن یک محیط خواب راحت، و اعمال عادات سالم در طول روز، کودکان و نوجوانان می توانند خواب خوبی داشته باشند.

10 نکته برای خواباندن کودکان

یک روال قبل از خواب تنظیم کنید

الگوهای خواب خوب با یک روال منظم قبل از خواب که هر شب تقریباً در همان زمان شروع می شود، تقویت می شود. حدود 20 دقیقه قبل از خواب، کودک شما باید فعالیت های آرام و لذت بخشی انجام دهد. خواندن کتاب یا گوش دادن به یک داستان کوتاه از جمله فعالیت‌های معمولی است که در برنامه‌های قبل از خواب گنجانده شده است، از جمله حمام کردن یا مسواک زدن قبل از خواب.

10 نکته برای خواب کودکان

قبل از خواب استراحت کنید

داشتن یک زمان آرام برای کودکان قبل از خواب شبانه بسیار ضروری است. خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی ملایم، یا تمرین تکنیک های تنفس (وبلاگ یوگا برای خواب) می تواند به آرامش کودکان بزرگتر کمک کند. اما، کودکان در سن مدرسه به دلیل یک روز خسته کننده در مدرسه ممکن است در خوابیدن با مشکل مواجه شوند. اگر فرزند شما بعد از 30 دقیقه در به خواب رفتن مشکل داشته باشد، ممکن است به زمان طولانی تری برای خوابیدن نیاز داشته باشد.

داشتن محیط خواب بهتر ضروری است

وقتی نوبت به خواب کودکان می رسد، محیط اطراف آنها نقش مهمی ایفا می کند. برخی شامل کاهش سطح سر و صدا، حداقل نور و دمای مطلوب هستند. اگر در محله‌ای پر سر و صدا زندگی می‌کنید، مراقبت از سطح سر و صدا ضروری است، زیرا ممکن است اختلالی در خواب کودک شما ایجاد کند. مطمئن شوید که پنجره های اتاق خواب را ببندید تا از اختلال خواب در طول شب جلوگیری شود. رختخواب راحت نیز برای یک شب خواب بی وقفه مهم است. گاهی اوقات ملافه‌های ناراحت‌کننده می‌تواند دلیل خواب ناقص کودک شما باشد، از این رو ملافه‌های نخی انتخابی ایده‌آل هستند زیرا ویژگی‌هایی مانند تنظیم دما، جذب بالا و نرم بودن را به ارث می‌برند.

بدون ابزار الکترونیکی قبل از خواب

اگر می خواهید بچه هایتان خوب بخوابند، باید در مورد عادت آنها به استفاده از وسایل الکترونیکی کمی سختگیر باشید. بر اساس مطالعات موسسه ملی سلامت، نور صفحه‌های کامپیوتر، تلفن‌های همراه و تلویزیون، تولید ملاتونین، هورمونی که توسط غده صنوبری تولید می‌شود و به القای خواب کمک می‌کند، سرکوب می‌کند. اگر کودک شما درست قبل از خواب تلویزیون تماشا کند، بازی های ویدیویی انجام دهد یا صفحات وب را مرور کند، 30 تا 60 دقیقه دیگر بیدار خواهد بود. بنابراین، حداقل 2 ساعت قبل از خواب، صفحه نمایش را خاموش کنید.

10 نکته برای خواب کودکان

کمک به کاهش ترس

علیرغم این واقعیت که بسیاری از موجودات ترسناک وجود ندارند، برای والدین مهم است که به جای نادیده گرفتن ترس های قبل از خواب با فرزندان خود مقابله کنند. برای تقویت احساس امنیت فرزندتان، از یک اسباب بازی مخصوص نگهبان استفاده کنید یا قبل از خواب اتاق را با اسپری هیولا اسپری کنید. داشتن نور شب می تواند به کودکانی که از ترس قبل از خواب رنج می برند کمک کند.

از یک رژیم غذایی سخت پیروی کنید

کیفیت خواب می تواند تحت تأثیر عادات غذایی کودک شما قرار گیرد. به آنها اجازه ندهید در طول شام از خوردن شیرینی ها و دسرهای شیرین استفاده کنند زیرا ممکن است خواب آنها را مختل کند. مطالعه دانشگاه کلمبیا نشان داد که خوردن غذاهای چرب و شیرینی‌ها می‌تواند باعث اختلال در خواب شود. از طرف دیگر، می توانید به آنها موز بدهید که حاوی تریپتوفان است که به رفع بی خوابی کمک می کند. گنجاندن مواد غذایی غنی از فیبر در وعده های غذایی آنها نیز به خواب آنها کمک می کند.

زمان خواب را سرگرم کننده کنید

برنامه زمانی خاصی را دنبال کنید تا فرزندانتان را به موقع بخوابانید. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که این کار موثر باشد، اما می‌تواند در درازمدت نتیجه معکوس داشته باشد، زیرا هرگز نمی‌دانید که آیا آنها در فکر فرو رفته‌اند یا خیر. یک جایگزین بهتر، به ویژه برای کودکان پیش دبستانی، داشتن یک اسباب بازی مورد علاقه است که فقط در هنگام خواب بتوان آن را در آغوش گرفت. این یک عامل انگیزشی برای زود خوابیدن خواهد بود.

ورزش

ثابت شده است که تمرین یوگا و ورزش تنها به تناسب اندام محدود نمی شود، بلکه به خواب بی وقفه نیز کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان در شب زمان کافی برای بازی دارند. بچه ها بازی در فضای باز را به عنوان ورزش در نظر نمی گیرند، اما این یک راه عالی برای ورزش کردن است. وادار کردن آنها به انجام چند تکنیک تنفسی می تواند احتقان را در صورت وجود تسکین دهد و به آنها خوابی آرام بدهد.

برنامه بیداری

درست همانطور که داشتن برنامه خواب مهم است، داشتن یک برنامه زمان بیدار شدن نیز ضروری است. شما باید زمان بیداری را بر اساس میزان خواب مورد نیاز کودک و زمان رفتن به رختخواب انتخاب کنید. هماهنگ بودن با برنامه کلیدی است. این سخاوتمندانه است که به فرزندتان اجازه دهید آخر هفته ها دیرتر بخوابد، اما در درازمدت می تواند تاثیر منفی داشته باشد.

10 نکته برای خواب کودکان

خود تسکین دهنده را پرورش دهید

برای بچه های بزرگتر، اضطراب یا مشکلات خواب می تواند بخشی از زندگی آنها باشد. علیرغم اینکه ممکن است در مورد مسائلی که ممکن است با آن‌ها روبرو هستند صحبت کرده باشید، ممکن است نیمه‌های شب از خواب بیدار شوند. مطمئن شوید که آنها خودشان را آرام می کنند و تنها به عنوان آخرین راه حل به سراغ شما می آیند.

خواب خوب شبانه برای رشد مغز حیاتی است و اگر فرزندان شما خوب بخوابند، مغز آنها در طول روز فعال خواهد ماند. با توجه به اینکه کودکان روزانه به 10 تا 13 ساعت خواب نیاز دارند، نکات ذکر شده باید به خوابیدن و بیدار شدن به موقع آنها کمک کند.

اگر در مورد عادات خواب کودک خود نگرانی دارید، همیشه با پزشک اطفال خود مشورت کنید. ممکن است توصیه شود به یک مشاور خواب مراجعه کنید، یا ممکن است پیشنهادات دیگری وجود داشته باشد که می توانید امتحان کنید تا مطمئن شوید که کل خانواده خوب می خوابند!

چیداری
ارسال دیدگاه